Het stadsbestuur ziet positieve elementen in de tekst van het regeerakkoord over de bed bad brood-regeling. Dat heeft het college woensdag bekendgemaakt.
In het akkoord staat dat voor de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers landelijk acht locaties worden ingericht. Eén en ander gaat in overleg met de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Of er een opvang in Groningen komt is nog niet bekend.
Het college vindt het positief dat expliciet wordt erkend dat het Rijk hierin een verantwoordelijkheid heeft. Het stadsbestuur gaat ervan uit dat Den Haag zal zorgen voor financiering met terugwerkende kracht voor de bestaande voorzieningen. Dat zou betekenen dat de 1,4 miljoen euro die Groningen dit jaar in de bed bad brood-opvang heeft gestopt, door het rijk wordt terugbetaald.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Bekijk reacties
Waarom zou de landelijke overheid dat met terugwerkende kracht gaan financieren? Je kunt het natuurlijk altijd hopen, maar volgens mij zitten er weinig Sinterklazen in de nieuwe regering. Nouja met die 1.4 miljoen zou je mooi een fietstunneltje onder de Eikenlaan aan kunnen leggen!
"Het college vindt het positief dat expliciet wordt erkend dat het Rijk hierin een verantwoordelijkheid heeft". Oh, het Rijk wilde de opvang altijd al regelen, maar wilde tegelijkertijd dat de gemeenten dan zouden stoppen met additionele opvang. Want dan weten illegalen dat ze sowieso altijd wel opvang krijgen, en werken ze niet mee aan terugkeer. Onder andere de gemeente Groningen wilde dat niet. De nieuwe regeling stelt uitdrukkelijk wéér als voorwaarde dat de gemeenten moeten stoppen met zelfgefinancierde opvang, behalve kortdurende (paar nachten in noodsituaties). De gemeente Groningen kan wel jammeren wat ze wil, maar die miljoenen komen niet terug. En, als ze zo door gaan, kunnen ze nog vele miljoenen meer afboeken voor verdere opvang van weigerillegalen, want die gaat het Rijk niet betalen.