Categorieën: Nieuws

Laptops met medische gegevens van UMCG gestolen

De gegevens van ruim 1300 patiënten van het UMCG zijn mogelijk op straat terecht gekomen. De gegevens stonden op verdwenen laptops.

Begin november zijn drie laptops gestolen uit de Beatrix Kinderkliniek. De computers werden onder meer gebruikt voor longfunctiemetingen. Ook stonden er persoonsgegevens van patiënten op. Het UMCG heeft vorige week een brief naar de gedupeerden gestuurd.

Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis stonden er geen inhoudelijke medische gegevens van patiënten op de laptops. Het UMCG zegt te betreuren wat er gebeurd is. Er is aangifte gedaan bij de politie en de Autoriteit Persoonsgegevens.

Na de diefstal is het UMCG beginnen met een beveiligingsupdate van alle computers. Indien er in de toekomst weer een computer ontvreemd wordt, is het onmogelijk om bij de gevoelige gegevens te komen.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Mogelijk gegevens van patiënten? Je weet toch wat je hebt opgeslagen op je laptop! Of durf Beatrixoord de schuld niet toe te geven. Lekker makkelijk vele onschuldige patiënten hun gegeven s liggen op straat. En nu?.

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

20 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

29 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden