Volle bus vanaf Zernike, foto Andor Heij
De OV-consumentenplatforms van Groningen en Drenthe willen dat de gemeente Groningen enkele maatregelen neemt om het busvervoer in de stad te verbeteren.
Zo moet de busbaan langs de Oosterhamrikkade tussen Kardinge en de binnenstad exclusief voor bussen blijven. Ook moeten er in de Korreweg minder auto’s gaan rijden, zodat de bus meer ruimte heeft. Daarnaast moet er een buslijn komen die alle zuidelijke stadswijken verbind. Op de Eikenlaan wil het platform maatregelen zodat de bussen en fietsen minder last van elkaar hebben.
Ook maakt het platform zich zorgen over de toekomstige bereikbaarheid van het oostelijke en westelijke deel van de binnenstad. De gemeente wil daar geen of minder bussen laten rijden.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Bekijk reacties
Ik zou zo langzamerhand een gebiedsverbod voor alle auto`s in gaan stellen, op alle wegen binnen de ringweg van 6.00 `s morgens, tot `s nachts 1.00 uur, maak in de tussenliggende uren een grote busbaan van alle binnen de ring gelegen wegen.
En gratis..
dit moet dat moet..... het is allemaal wel heel eenzijdig vanuit de busreiziger bekeken.
Experimenteren en ontwikkelen van nieuwe buslijnen in Groningen/ Drenthe. Het verkorten van lijnen naar hele drukke scholen en opleidingscentra. Aantrekkelijke tatieven ontwikkelen waardoor er meer geprofiteerd kan worden. Betere infrastructuur realliseren voor het OV. Het ontbreekt allemaal bij het OV buro Groningen/Drenthe. Wat wij zien is het aan elkaar knopen van buslijnen waarbij het busnummer verandert en waarbij tot overmaat van ramp ook de rijtijden worden ingekort zodat overstappen vaak mislukt. Gemeente Groningen en provincie moeten zellf weer de regie oppakken m.b.t. het openbaar vervoer.
Ga toch lekker fietsen. Het is alleen maar slecht voor je gezondheid om in zo'n bus te zitten.
Ik vind ook: de busbaan moet de busbaan blijven! Nog liever een Trambaan. Natuurlijk moeten de bussen (of liever trams) over de Grote Markt en het Munnekeholm blijven rijden. Een rampzalige beslissing van zeer ondeskundige "bestuurders".
Trams ?? hahahhahhahah ... NO WAY ...!! https://youtu.be/zAfo1_BU2Io Neem nog een pilletje ...