Categorieën: Nieuws

Finse school wordt alsnog gesloopt

De Finse school aan de Helper Westsingel wordt toch gesloopt. Dat heeft de gemeente besloten. De bond Heemschut had bezwaar ingediend tegen de sloop. 

Al eerder kreeg de gemeente een vergunning om de Finse school te slopen. De bond Heemschut diende bezwaar in tegen de verleende vergunning, maar die werd door de gemeente ongegrond verklaard. Als reactie daarop stelden de bezwaarden beroep in, waarna in mei een zitting bij de rechtbank plaatsvond.

Volgens de rechtbank heeft de gemeente geen concreet plan voor herinrichting van de locatie en omgeving na de sloop van de school. De rechter besloot dat de gemeente de school pas mag afbreken wanneer zij met een concreet plan komt. De gemeente ziet echter mogelijkheden om aan deze uitspraak te voldoen en staat nog steeds achter de beslissing om de school te slopen.

 

Jikke Overdiep

Bekijk reacties

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

3 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

3 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

4 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

6 uur geleden