Categorieën: Nieuws

Nieuwe brug bij Dorkwerd bijna klaar

De nieuwe brug bij Dorkwerd wordt op zaterdag 23 april op zijn plek gehesen. Het verkeer wordt enige tijd omgeleid.

De nieuwe brug maakt deel uit van de hoofdvaarweg Lemmer – Delfzijl. De oude brug voldeed niet aan de eisen die daarvoor gesteld worden. Hij was te klein en te laag en bovendien was hij al ruim 80 jaar oud.

De omgeving van de brug is van vrijdagochtend 22 april tot dinsdagochtend 3 mei afgesloten voor alle verkeer. Het Van Starkenborghkanaal is dicht voor de scheepvaart van zaterdagochtend 23 april tot maandagochtend 25 april.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Hopelijk is ie iets hoger zodat ie niet voor iedere bejaarde in een plezierbootje omhoog hoeft.

    • Zou eens gaan kijken bij de bestaande brug om zo te weten te komen hoe hoog de doorvaarthoogte in werkelijkheid is, i.p.v. van achter de pc iets te roepen. Deze brug kent een doorvaarthoogte van 3.80mtr in gesloten toestand, hoog zat voor 99% van de pleziervaartuigen.

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

14 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

24 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden