nieuws
De kraanmachinist die eind 2013 bij graafwerkzaamheden op een bedrijventerrein in De Hoogte een weckfles met daarin 51.000 euro vond, mag het geld houden. Dat heeft de Groninger Rechtbank woensdag beslist.
Het Openbaar Ministerie denkt dat het geld van misdrijf afkomstig is en dat de vinder het niet mag terugkrijgen. Er zou dan sprake zijn van witwassen. Volgens de rechter zijn er advertenties in kranten geplaatst, maar dat leidde niet naar de rechtmatige eigenaar van het geld. De rechtbank vindt dat het O.M. het beslag op het geld onrechtmatig heeft opgelegd.
De machinist mag, als eerlijke vinder, het geld behouden. Of het OM zich neerlegt bij de uitspraak, is nog niet bekend. Justitie kan nog in cassatie gaan bij de Hoge Raad.