Categorieën: Nieuws

Nestkasten maken van Zernike een grote kraamkamer

Tweehonderd nestkasten. Zoveel zullen er de komende tijd opgehangen worden op het Zernike-terrein. Maandag werd alvast een voorschot genomen met de eerste twintig.

“Het is een initiatief van de Rijksuniversiteit Groningen”, vertelt Sander Dijkstra van de RuG. “We zijn met allerlei duurzaamheidsprojecten bezig, en een daarvan is het ophangen van deze kasten.” Stadsecoloog Jan Doevendans is blij met het initiatief. “De kasten die we hier ophangen gaan gebruikt worden door de gierzwaluw, de zwarte roodstaart en de torenvalk. Dat zijn vogels die het allemaal ontzettend moeilijk hebben.”

Dat er nu nestkasten hangen wil niet zeggen dat de vogels er ook gelijk in gaan broeden. “De gierzwaluw moet het weten. Maar als hij eenmaal de plek gevonden heeft, dan gaat hij er ook nooit meer weg.”

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Ik denk dat het een van de drie soorten zal zijn. Locatie lijkt het meest geschikt (alleen ?) voor gierzwaluw, maar als er geen lokgeluiden van gierzwaluw worden afgespeeld worden die kasten waarschijnlijk nooit gevonden.

    • Hoi Jaap,
      Het is inderdaad de bedoeling dat er lokgeluiden afgespeeld gaan worden om daarmee de route naar de kasten te wijzen. Volgens de stadsecoloog komen op het Zernike-terrein genoemde drie vogelsoorten voor. Zij krijgen dus op verschillende plekken op het terrein hun nestkasten.

  • Zolang er vreselijke geluiden uit het TCN datacenter blijven komen zal het kraamkamer gebeuren wel tegenvallen denk ik. Zelfs ik wil er niet zijn.

Recente berichten

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

19 seconden geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

20 minuten geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

59 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

1 uur geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

2 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

2 uur geleden