Categorieën: Nieuws

Kirsten de Wrede lijsttrekker PvdD

Kirsten de Wrede zal namens de Partij voor de Dieren de lijst aanvoeren voor de komende verkiezingen voor Provinciale Staten. Ze bezet sinds juni van dit jaar de zetel die de partij in PS rijk is. Ze volgde toen Anja Hazenkamp op, die in het Europees Parlement gekozen werd.

De Wrede woont in de stad en was tot juni fractiemedewerker en woordvoerder geweest van de Partij voor de Dieren in de gemeente. Nummer twee op de lijst is Marieke Wilschut uit Kommerzijl. Ankie Voerman uit Nieuwe Pekela staat op drie.

De partij wil zich de komende jaren inzetten voor de afschaffing van de jacht en een einde aan overbevissing. Verder strijdt de partij tegen de bio-industrie en komt op voor bio-diversiteit.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Sympathieke partij.

    Echter niet te vergeven dat zij verantwoordelijk zijn voor het opheffen van het verbod op vechthonden.

    Steeds meer en grotere pittbullachtigen (onder andere Boerboels) aan de hand van semi-psychiatrische tokkies, lopen intimiderend door de stad. Honden gemaakt om stieren te slopen, en om groot wild op afstand te houden (Boerboels) in een stad? Wat is hier de logica achter?

    Mijn ma (70+) wil door al die Tokkiehonden geen hond meer. Ondanks ze dat wel heel gezestig vindt.

    Bedankt PvdD!

      • Bang voor vechthonden. Vorig hondje is al eens in de flank gegrepen. Dat liep ondanks schudbeweging van herder (is geen vechthond, weet ik) gelukkig goed af.

    • Ik snap haar angst, maar je vertelde toch dat ze in de Oosterpoort woonde? Toch niet een wijk waar veel vechthonden rondlopen.
      De bazen van die honden maken zelf vaak ook niet echt een gezellige indruk.

      • Goeie biograaf/stalker! Mijn complimenten.

        In de Oosterpoort lopen steeds meer vechthonden rond. In de zomer nog een paar katten (één dodelijk) gegrepen door een Stafford uit de Meeuwen. Hond al had eerder al andere honden gegrepen

        Onlangs een oude, op een vensterbank liggende, kat doodgebeten door een pitbullachtige.

        http://www.oogtv.nl/2014/09/kat-de-klos-in-oosterpoort/

        De Oosterpoort is zijn Tokkiekarakter, helaas, nog niet helemaal kwijt.

      • Herken ik niks van. Oosterpoort is toch een wijk met een prachtige verscheidenheid aan bewoners?
        Oude Groningers, studenten, hippe stelletjes. Tokkies???

      • Woon je wel in de stad?

        Van oudsher is de Oosterpoort een vrij ruige volksbuurt. Het ruige is er grotendeels vanaf. Maar een bepaald tokkie-element is nog duidelijk aanwezig.

        Misschien vindt jij het bezit van pittbullachtigen met een schofthoogte tot de knie geen teken van tokkiedom, ik wel. (En de bijtincidenten gaan in aantal en ernst toenemen).

      • Dat ruige is toch vrijwel helemaal verdwenen?
        Ik mag altijd erg graag met mijn vrouw winkelen aan de Meeuwerderweg ;-) ! Ken de buurt dus goed. Nog nooit een vervelende hond gezien.

      • Ruige eraf? Grotendeels wel. Dat klopt. Maar zeker niet helemaal.

        Weet niet of je een Groninger bent, maar wel eens van de familie Rogge gehoord? Die spelen daar nog steeds een rol.

        Misschien eens een middagje/avondje bij Boone of Cheers gaan zitten. In café Die 2 ga jij ook niet langer dan vijf minuten anti-Wilders teksten uitslaan.

        Voor een garantie op een veel te grote vechthond, moet je op een mooie dag naar het fietsbruggetje naar de Meeuwen gaan
        De hond van die ouwe met zijn sigaar last niets van jou heel. Maar wees gerust, die man heeft zijn hond heel goed onder controle

        (Die roze bril van jou, waar haal je die vandaan?)

      • Die voorbeelden van die recente bijtincidenten zuig ik niet uit mijn duim. Of is dat artikel van OOGTV geen betrouwbare bron?

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden