Categorieën: Nieuws

Groningen krijgt vondelingenkamer

Groningen krijgt volgende maand een vondelingenkamer waar vrouwen hun baby anoniem kunnen achterlaten. De gemeente is daar niet blij mee.

Het gaat om een initiatief van Barbara Muller van stichting Beschermde Wieg. De kamer bevat een commode, een wieg en een stoel en is 24 uur per dag geopend. De moeder kan haar kind anoniem achterlaten, maar ook via een alarmknop een hulpverlener oproepen.

Of de vondelingenkamer er komt is nog maar de vraag. Eerder dit jaar gaf de gemeente geen toestemming voor een babyluikje van een andere organisatie. Volgens staatsecretaris Fred Teeven van Justitie is het anoniem achterlaten van kinderen strafbaar. Barbara Muller wil met haar initiatief voorkomen dat wanhopige moeders hun pasgeboren kind doden. Het is niet bekend waar in de stad de vondelingenkamer komt. Ook Barendrecht krijgt zo’n kamer.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Verwarrend, slecht artikel: komt die vondelingenkamer er nou of niet? De titel is bevestigend, maar in de derde alinea staat "of de vondelingkamer er komt is nog maar de vraag". Dus wat is het, ja of nee? Of is het nog maar een plan?

  • Bij gebrek aan baby's adviseer ik mensen ook hun ongewenste huisdieren anoniem in de vondelingenkamer te dumpen.

  • Waardeloos van die Barbara. Geef nog betere informatie over voorbehoedmiddelen en/of hoe adoptie geregeld kan worden. Achterlijk om toch al in de war zijnde vrouwen te stimuleren om je kind zo achter te laten.

    • Vondelingen worden nu vaak in de buitenlucht te vondeling gelegd omdat men kennelijk geen andere uitweg ziet. Het probleem is er dus al. Een baby heeft altijd nog meer overlevingskansen in een vondelingenkamer dan dat het ergens op straat achter gelaten wordt. Het enige dat een vondelingenkamer stimuleert is dat er een veilige plek is voor de baby om achter gelaten te worden.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

55 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 uur geleden