Categorieën: Nieuws

Gemeente onderzoekt bodemkwaliteit

De gemeente is deze week begonnen met bodemonderzoek op diverse plekken in de stad. Dat gebeurt op plekken die intensief gebruikt worden, zoals waar veel kinderen spelen of groenten worden verbouwd.

De bodemkwaliteit in Groningen is over het algemeen goed te noemen, maar juist op deze plekken wil de gemeente het naadje van de kous weten. Vorig jaar is een pilot uitgevoerd waarin 10 procent van de intensief gebruikte gebieden onderzocht zijn. De resultaten waren bevredigend, maar de gemeente wil graag weten of dat ook geldt voor de overige 90 procent.

Het onderzoek duurt tot eind dit jaar en bestaat uit ondiepe handboringen op diverse locaties in de stad. De monsters worden in een laboratorium onderzocht

Gert van Akkeren

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

37 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden