Gedenksteen, Van Brakelplein, foto Andor Heij
Om de slachtoffers van de april/mei stakingen in 1943 tijdens de Tweede Wereldoorlog te herdenken zijn er dinsdag in de stad en provincie diverse herdenkingsstenen geplaatst.
Deze zogeheten stolpersteine liggen bij de woningen van de mensen die omgebracht werden door de Duitse bezetters.
In de stad werd er één geplaatst. Dat gebeurde aan het Van Brakelplein in de Zeeheldenbuurt. Daar woonde verzetsstrijder Henleke Jans Mol die in 1945 werd vermoord.
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Bekijk reacties
Mijn vrouw haar vader was ook lid van die verzetgroep hij had geluk dat hij niet gevonden was maar zijn tweelingbroer A.G Dijkstra is gelijktijdig opgepakt en tezamen in 1945 met de andere leden opgehangen in neuegamme Henleke Mol was een zwager van de Dijkstra,s en was getrouwd met een zus van hen tot zover een kleine aanvulling A.W.Hindriks
In de stad werden vandaag meer stenen geplaatst:
Willem Antonie van Rossum (Cascadeplein)
I. Rosenbaum & B. Levie (Alexanderstraat)
L. Rosenbaum (Anna Pawlonastraat)
Marten Woudstra (Noorderspoorsingel)
Simon Frankruijter (Hermanstraat)
Ate Faber (Friesestraatweg)
Op 9 juli werd aan de Noorderspoorsingel 27 de Stolperstein voor mijn vader Marten Woudstra geplaatst.
Voor mij was dit een soort van begrafenis omdat mijn vader zeer waarschijnlijk in een massagraf ligt op de Leitenberg bij Dachau. Hier liggen ongeveer 7.400 slachtoffers in massagraven naamloos begraven.
Nu is de Stolperstein het enige tastbare dat hij niet in de vergetelheid geraakt.
Ik ben het Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen dankbaar dat ze dit hebben georganiseerd en dat de April-Meistaking 1943 niet wordt vergeten.