Foto: twitpic.com/photos/Observator83
De provincie Groningen wil nuttig kunnen zijn wanneer er een crisis is en niet zomaar buiten spel worden gezet. Begin dit jaar was een te hoog waterpeil en dreigde de dijken door te breken. De provincie Groningen is toen niet gevraagd te helpen.
Het Groninger Museum heeft destijds de deuren moeten sluiten, omdat het water zo hoog stond dat er waterschade dreigde in de ruimtes beneden. In Woltersum werden burgers geëvacueerd. Toen is er geen verzoek geweest van de voorzitter van de veiligheidsregio Peter Rehwinkel om de provincie erbij te betrekken.
Sinds de wet Veiligheidsregio, die in 2012 is ingevoerd, is de rol van de provincie veranderd. De provincie is geen onderdeel van de Veiligheids- en Gezondheidsregio, maar wil wel in de toekomst helpen bij dit soort crisis situaties.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…