Categorieën: Nieuws

Provincie wil betrokken zijn bij crisissituaties

De provincie Groningen wil nuttig kunnen zijn wanneer er een crisis is en niet zomaar buiten spel worden gezet. Begin dit jaar was een te hoog waterpeil en dreigde de dijken door te breken. De provincie Groningen is toen niet gevraagd te helpen.

Het Groninger Museum heeft destijds de deuren moeten sluiten, omdat het water zo hoog stond dat er waterschade dreigde in de ruimtes beneden. In Woltersum werden burgers geëvacueerd. Toen is er geen verzoek geweest van de voorzitter van de veiligheidsregio Peter Rehwinkel om de provincie erbij te betrekken.

Sinds de wet Veiligheidsregio, die in 2012 is ingevoerd, is de rol van de provincie veranderd. De provincie is geen onderdeel van de Veiligheids- en Gezondheidsregio, maar wil wel in de toekomst helpen bij dit soort crisis situaties.

Sharmilla Djoegan

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

41 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden