Categorieën: Nieuws

Provincie laat superbus varen

De provincie Groningen ziet af van verder onderzoek naar de superbus van Wubbo Ockels. Het voertuig was in beeld voor het traject Groningen – Heerenveen, maar heeft nooit een hoge vlucht genomen.

De superbus is een luxe elektrische bus voor twintig tot dertig passagiers en door Ockels ontwikkeld als duurzaam en snel openbaar vervoer. Nadeel van de bus is dat hij relatief weinig passagiers kan vervoeren en dat hij op een speciale baan moet rijden.

Enkele partijen in Provinciale Staten wilden dat er een onderzoek zou komen, naar de mogelijkheden om de bus in te zetten tussen Groningen en Heerenveen, nadat de treinverbinding tussen beide steden werd afgeblazen.

André Huitenga

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

1 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden