Categorieën: Nieuws

Vier Stadjers in Tweede Kamer

Volgens de voorlopige uitslag zijn woensdag vier Stadjesr gekozen als Tweede Kamerlid. Het gaat om Betty de Boer en Arno Rutte van de VVD en Henk Nijboer en Tjeerd van Dekken van de PvdA.

De Boer en Nijboer waren al relatief zeker van een zetel. Zij stonden respectievelijk op de elfde en de dertiende plek bij hun partijen. Dat was voor Van Dekken en Rutte anders. Van Dekken stond 35e en Rutte 38e.

Zij leken buiten de boot te vallen, maar de VVD en de PvdA zijn veel groter geworden dan in de peilingen werd verwacht. Rond middernacht stond de VVD op 41 en de PvdA op 40 zetels. De definitieve uitslag komt in de loop van de nacht of donderdagochtend.

Betty de Boer en Tjeerd van Dekken zijn momenteel al Tweede Kamerlid. Arno Rutte zit in Groningen voor de VVD in de gemeenteraad. Nijboer is ambtenaar op het ministerie van Financiën.

Rutte reageerde op Twitter opgetogen: “Wat een waanzinnige avond. Dank voor iedereen die me gefeliciteerd heeft.”

Andor Heij

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

46 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden