Foto: scholtenhuis.nl
Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie moet meer stukken over de in Groningen beruchte oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber openbaar maken.
Opstelten was voor de rechter gedaagd door de Haarlemse historicus en schrijver Jan de Roos, die een boek wil maken over Faber. Hij vindt dat Opstelten ten onrechte te veel historische documenten geheimhoudt. De rechter is dat voor een deel met hem eens.
Samen met zijn broer Pieter werd Klaas Faber tijdens de Tweede Wereldoorlog in Noord-Nederland berucht vanwege hun werk voor de SD. De SD had haar hoofdkwartier in het Scholtenhuis aan de Grote Markt in Groningen.
Klaas Carel Faber is de op 1 na meest gezochte oorlogsmisdadiger op de lijst van het Simon Wiesenthalcentrum.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…