Categorieën: Nieuws

Veel belangstelling voor expositie ‘Drukken in Oorlogstijd’

De expositie ‘Drukken in Oorlogstijd’ in het Grafisch Museum aan de Rabenhauptstraat trekt veel belangstellenden. Enkele honderden mensen hebben inmiddels de tentoonstelling bekeken.

“Op de eerste zondag hadden we rond de vijftig bezoekers en afgelopen zondag ruim tachtig”, vertelt directeur Paulina de Nijs van het Museum. “En daar zijn we ontzettend tevreden mee”. Op de expositie is er aandacht voor illegale bladen en krantjes die in de oorlogstijd in Groningen gedrukt werden. “In de hal hebben we de portretten van ruim honderdvijftig van hen, van redacteuren tot drukkers, opgehangen om een beeld te geven van de mensen die er achter zaten”, legt Bettie Jongejan van het Oorlogs- en Verzetscentrum Groningen uit.

Drukken in Oorlogstijd was een gevaarlijke bezigheid in Groningen. De bezetter was in ruime mate aanwezig en was er op gebrand om de illegale druksels op te rollen. Op de expositie staat de laatste brief die drukker en kunstenaar Hendrik Nicolaas Werkman schreef centraal. Een bijzondere brief, omdat hij een week later opgepakt zou worden, en uiteindelijk een maand later, drie dagen voor het einde van de oorlog gefusilleerd werd in het Friese Bakkeveen.

Verslaggever Sebastiaan Scheffer bezocht de expositie en sprak met Paulina de Nijs en Bettie Jongejan:

Foto inzet: Bettie Jongejan (l) en Paulina de Nijs in de gang met portretten van omgekomen drukkers in de oorlogstijd. Foto: Sebastiaan Scheffer

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

8 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

9 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

10 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

11 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

11 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

13 uur geleden