Categorieën: Nieuws

Te weinig slaap slecht voor hersenen

Een tekort aan slaap kan zeer schadelijke gevolgen hebben voor de hersenen. Dat blijkt uit onderzoek van twee neurobiologen van de Rijksuniversiteit Groningen.

De twee neurobiologen komen met de conclusie nadat ze de hersenen van laboratoriumratten, die een maand lang slechts vier uur per dag nachtrust kregen, onderzochten. De dieren die normaal tien uur per dag slapen, hadden een kleinere hippocampus. De hippocampus is het gebied in de hersenen dat betrokken is bij leren, geheugen en emoties.

Uit het onderzoek blijkt dat de hippocampus na een maand ongeveer tien procent kleiner is geworden. Dit heeft invloed op leerprestaties en stemming. Of de krimp van de hippocampus ook omkeerbaar is, weten de onderzoekers nog niet. Dit zal in een vervolgonderzoek naar voren komen.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

25 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

42 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden