Categorieën: Nieuws

Groninger Museum heeft schuld van 4,3 miljoen euro

Kees van Twist treedt per 1 januari af als directeur van het Groninger Museum. Dat is woensdagochtend bekendgemaakt. Het Museum heeft een tekort van 4,3 miljoen euro. Dat is veel meer dan eerder werd aangenomen. Het Museum heeft op korte termijn minstens zes ton nodig om niet failliet te gaan.

Van Twist krijgt een half jaarsalaris mee. Hij moet vertrekken omdat hij uitgaven heeft gedaan waarvan de Raad van Toezicht niet op de hoogte was. Een deel van de Raad van Toezicht direct treedt terug. De overige leden treden af als vervangers voor hen gevonden zijn.

De gemeente en de provincie Groningen zijn geschokt door de situatie van het museum. Zij houden Van Twist verantwoordelijk voor de ellende. Maar ook de Raad van Toezicht moet vertrekken. Het Museum krijgt op korte termijn een bedrag van 300 duizend euro om de ergste nood te lenigen. Deze subsidie zou eigenlijk pas in februari verleend worden. Volgend jaar moet er een definitief plan zijn voor redding van het Museum.

Arjan Kamphuys

Bekijk reacties

  • Creatief boekhouden loont dus. En per wanneer vertrekt de eindverantwoordelijke wethouder van cultuur dhr. Schroor?

  • Jammer dat Kees (Verkwist, zoals ene Folkert op het GIC forum terecht zegt) zelf niet aan het woord komt om zijn eigen visie op de #fail te geven.

  • Waarom worden creatieve museumdirecteuren als Kees van Twist en Frans Haks steeds met pek en veren de Stad uitgejaagd. Ze hebben beiden een enorme impuls gegeven aan GRONINGEN-CULTUURSTAD. Het aangekondigde beleid van hand op de knip en vooral geen gekke dingen doen lijkt mij de hond in de pot en verder geen vooruitgang.

  • Dit is nog niets met wat het forum nog voor de beurs van de groninger burger in petto heeft. Daarvoor bestaat nog niet eens een haalbaar exploitatie plan, en dan gaat het trammetje natuurlijk ook nog uit de bocht vliegen.

  • Terecht dat Twist zelf besluit om op te stappen. Treurig dat hij meldt dat 'zijn feestje"helaas is afgelopen.Nog treuriger dat hij geen respect voor het geld van de belastingebetaler heeft.

    Wat mij ook dwars zit is dat juist Verberg dit aan het licht brengt, hij zat zelf in de Raad die het museumbeleid moest adviseren, lees ook controleren. Tijd voor een volledig nieuwe wind!!! Onze maatschappij zou zich eens moeten focussen op betrouwbare mensen

Recente berichten

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

49 minuten geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

2 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

2 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

4 uur geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

4 uur geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

5 uur geleden