Het nieuwe drugsbeleid van het kabinet stuit op drie onoverkomelijke problemen. Dat zegt Jan Brouwer, hoogleraar algemene rechtswetenschap van de RUG.
De regering wil dat coffeeshops besloten clubs worden, waarin alleen meerderjarigen toegang krijgen, op vertoon van een geldig idenditeitsbewijs. Volgens Brouwer is het feit dat een niet-ingezetene van Nederland geen lid kan worden, discriminerend.
Verder mogen mensen volgens hem geen lid worden van een vereniging die op structurele basis strafbare feiten pleegt. Tenslotte moet er een toezichthouder komen die toezicht houdt op de verplichte ledenadministratie van de coffeeshop-exploitant. Die wordt in principe belast met toezicht op niet-naleving van de Opiumwet.
Veel burgemeesters zijn tegen de kabinetsplannen voor coffeeshops. Zij vrezen dat de illegale handel zal toenemen, met alle gevaren van dien.
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…