Categorieën: Wijken

Borden moeten Stadjers in toom houden

Fietsers richting het Noorderplantsoen wordt vanaf maandag duidelijk gemaakt dat ze in het Noorderplantsoen zijn. Stadsbeheer heeft verschillende borden geplaatst waarop staat dat ze ‘Stadsgroen Noorderplantsoen’ binnen gaan.

De borden zijn gericht op bezoekers van het Noorderplantsoen. Met de borden wil de gemeente de bezoekers op een positieve manier aanspreken op hun gemeenschappelijke verantwoording om het stadsgroen groen te houden. Bewoners in de omgeving klagen al enige jaren over de overlast die bezoekers aan het Plantsoen en omgeving met zich mee brengen.

Uitgangspunt van de nieuwe actie is dat bijvoorbeeld het drinken van een wijntje, het gebruik van een kleine barbecue of het spelen van muziek tot de mogelijkheden van het park behoren, zolang er geen schade of overlast door ontstaat.

Arjan Kamphuys

Bekijk reacties

  • Denkt de gemeente nu werkelijk dat mensen, die het al niet uitmaakt of er overal troep in het plantsoen ligt, door deze ontsierende borden hun afval niet meer achterlaten? Denkt de gemeente dat we allemaal gek zijn en dat we het niet weten als we het Noorderplantsoen in of uit gaan en dat daar dus lelijke borden voor nodig zijn? Wat een verspilling van gemeenschapsgeld en wat een verkeerde manier om ons prachtige Noorderplantsoen te beheren. Bah!

  • Dit is verwarrend. Ik dacht dat het gebruik van alcohol verboden was en dat je daarvoor beboet kon worden. Dit om overlast van alcohollisten te voorkomen. Maar vanaf nu mag het wel ?

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

3 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

5 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

7 uur geleden