Categories: Nieuws

Alfa-college krijgt halve ton van provincie voor onderwijs rond duurzaamheid en hergebruik

Om nieuwe onderwijsmodules rond duurzaamheid en hergebruik te kunnen ontwikkelen voor studenten, docenten en werknemers, krijgt het Alfa-college vijftigduizend euro subsidie van de Provincie Groningen.

De subsidie is bedoeld voor het programma Circulaire Economie in de Creatieve- en Maakindustrie en is gericht op het ontwikkelen van het onderwijs op gebied van duurzaamheid en hergebruik. Het programma Circulaire Economie in de Creatieve- en Maakindustrie richt zich op hergebruik van textiel-, hout- en voedselafval en heeft daarnaast als doel het onderwijs beter te laten aansluiten op de arbeidsmarkt.

Het Alfa-college gaat het programma uitvoeren met 21 aangesloten bedrijvenpartners en instanties. Onder meer het Forum Groningen, House of Design, de gemeente Groningen, de Hanzehogeschool, Academie Minerva en Noorderpoort doen mee aan het programma.

Tom Veenstra

Recent Posts

Voorlichting over zorgverzekeringen op Grote Markt

Voor mensen die niet weten wat wel of niet vergoed wordt in het basispakket van…

27 minuten ago

Leerlingen Willem Lodewijk Gymnasium pakken internationale prijs

Twee leerlingen van het Willem Lodewijk Gymnasium zijn in de prijzen gevallen tijdens de twintigste…

1 uur ago

Maandagavond overlast door heien funderingspalen bij Europaweg

Maandagavond (vanavond) gaan tussen 20.00 uur en 00.00 uur funderingspalen de grond in bij de…

2 uur ago

Doktersdienst hoopt te hoge druk tijdens kerstweekeinde te voorkomen

De doktersdienst in Groningen verwacht vanwege het lange kerstweekeinde een grote druk op de huisartsenspoedposten.…

3 uur ago

Weer Kerstkaart: “De kans op een witte kerst is vandaag niet veel soeps”

De kans op een witte kerst is vandaag niet veel soeps, stelt OOG weerman Johan…

3 uur ago

Spoordijken in Noord Nederland zijn kwetsbaar

Vrijwel alle spoordijken in Noord Nederland zijn kwetsbaar. Dat meldt de Volkskrant maandagmorgen op basis…

3 uur ago