Categorieën: Nieuws

KHN vindt versoepelingen horeca te mager

De versoepelingen van de coronamaatregelen die het demissionaire kabinet dinsdagavond bekend gaat maken zijn wat Koninklijke Horeca Nederland, KHN, betreft te mager. Dat meldt de NOS.

Maandagmiddag werd duidelijk dat het kabinet van plan lijkt om de maatregelen vanaf 28 april te versoepelen. De avondklok gaat dan waarschijnlijk verdwijnen en ook zouden terrassen onder voorwaarden weer open mogen. Op het terras zouden dan maximaal twee mensen uit verschillende huishoudens aan een tafeltje mogen zitten, of meerdere mensen uit hetzelfde huishouden. Ook zouden de terrassen om 18.00 uur moeten sluiten.

“Wij willen dat ondernemers zonder restricties kunnen opereren op het terras en dat ook de binnenruimten verantwoord worden opengesteld”, zegt KHN-voorzitter Robèr Willemsen. “Voor ondernemers is juist de avond de grootste bron van inkomsten. Het is niet meer uit te leggen als gasten zich na 18.00 uur verplaatsen naar parken, pleinen en straten met drank en eten uit de supermarkt, terwijl de horeca haar deuren weer moet sluiten.” De versoepelingen van de maatregelen worden dinsdagavond bekendgemaakt op een persconferentie.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden