Categorieën: Wijken

Radijsstraat krijgt 232 zonnepanelen

Een groot deel van de Radijsstraat in de Tuinwijk wordt voorzien van zonnepanelen. Een actie van buurtbewoners, in samenwerking met Grunneger Power en Patrimonium, is een succes gebleken.

Deze maand worden 232 zonnepanelen geïnstalleerd op in totaal 58 boven- en benedenwoningen. De bewoners van die woningen profiteren allemaal mee. Het is uniek dat zoveel bestaande huurwoningen deze panelen krijgen.

Huurders van Patrimonium betalen een lichte huurverhoging in ruil voor de lokaal opgewekte stroom. De energierekening gaat per maand meer omlaag, dan de huur omhoog gaat. Afhankelijk van de woonsituatie en het verbruik, kunnen huishoudens tussen de 50 en 100 euro op jaarbasis besparen. Bovendien vermindert de CO2 uitstoot.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden