Categorieën: NieuwsWijken

Zes wijken krijgen een metamorfose: ”We willen de wijken een nieuwe impuls geven”

De gemeente gaat de wijken Vinkhuizen, Selwerd, De Hoogte/Indische Buurt, Beijum, Lewenborg en de Wijert aanpakken. De meeste huizen in deze wijken zijn van net na de oorlog en zijn toe aan vernieuwing. Dit doet de gemeente onder de noemer: ”Wijkvernieuwing op zijn Gronings”. 

Zes jaar na de start van de wijkvernieuwing is de gemeente nog steeds druk bezig om de noordelijke wijken en De Wijert aantrekkelijker te maken. De plannen voor de wijkvernieuwing werden woensdagmiddag gepresenteerd. Zo wordt in Lewenborg het winkelgebied aangepakt, in Selwerd zullen woningen vernieuwd worden en Vinkhuizen wordt aangesloten op het Warmtenet. Het zijn vergaande plannen van de gemeente om de wijken nieuw leven in te blazen. Op deze manier hoopt wethouder Rik van Niejenhuis dat winkels en cafés zich weer sneller in de wijk zullen vestigen.

De gemeente heeft voor de plannen structureel jaarlijks 5,1 miljoen euro vrijgemaakt, doet een beroep op subsidies en kijkt of de plannen aansluiten bij de plannen van Nij Begun. Wethouder Van Niejenhuis zegt ook dat de huidige bewoners zich geen zorgen hoeven te maken over het verdwijnen van hun woning: ”We willen de bewoners die er nu al wonen behouden en hebben contact met de woningbouworganisaties over het vernieuwen van de panden. We willen de sociale huur in deze wijken behouden”.

Ruben Feiken

Recente berichten

Glenn Muskiet volgend seizoen trainer van Gruno

Glenn Muskiet wordt volgend seizoen de hoofdtrainer van Gruno. Hij volgt Gallid El Baroudi op,…

10 minuten geleden

Huizenprijzen in Groningen stijgen harder dan landelijk gemiddelde

In het eerste kwartaal van 2025 zijn de huizenprijzen in de gemeente Groningen met 12,1…

25 minuten geleden

SP Groningen biedt Menzis een rotte kies aan: “Mondzorg weer in basispakket”

De Groningse SP biedt zorgverzekeraar Menzis vrijdag rond het middaguur een symbolische grote rotte kies…

1 uur geleden

Foto’s – Rondje vliegen over steeds groener Zuiderplantsoen

Rijkswaterstaat heeft nieuwe luchtfoto’s gedeeld van de zuidelijke ringweg, die kijkers in vogelvlucht meenemen over…

2 uur geleden

Auto botst op geparkeerde auto’s in Helpman, bestuurder raakt gewond

Een automobilist is donderdagavond op de Savornin Lohmanlaan in Helpman op meerdere geparkeerde auto's ingereden.…

2 uur geleden

Geen NS-treinen van en naar Groningen door staking, Arriva rijdt wel

Door de staking bij de NS rijden deze vrijdag geen NS-treinen van en naar Groningen.…

2 uur geleden