Categorieën: Nieuws

Toch rookverbod voor kleine cafés

Er mag wettelijk gezien niet gerookt worden in kleine cafés zonder personeel. Dat blijkt uit een uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag van dinsdag. De door het kabinet Rutte I ingevoerde uitzondering voor dit soort cafés is volgens de rechter in strijd met een verdrag van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

De zaak was aangespannen door Clean Air Nederland (CAN), die wil dat alle publieke ruimtes in Nederland rookvrij worden. Bij de eerste behandeling oordeelde de rechtbank nog dat de uitzondering voor de kleine cafés rechtsgeldig was, maar volgens het Gerechtshof is dit in strijd met het verdrag van het WHO. Zowel Tweede Kamer als het kabinet waren al van plan om een algeheel rookverbod in te voeren voor de horeca, maar de verwachting was dat dit nog wel enige tijd kon duren.

Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn van de uitspraak van het Gerechtshof. Het Groningse café De Kachel is een van de bekendste ‘rookcafés’ van Nederland. Nog geen twee weken geleden won De Kachel nog een zaak, waardoor een boete werd teruggedraaid. Mogelijk heeft de uitspraak van dinsdag in Den Haag ook gevolgen voor die zaak.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • Vind het wel een kleinzielige toestand worden zo
    Rook al jaren niet meer ,maar heb begrip voor
    de rokers onder ons
    Al die kleine cafe gaan op deze manier failliet
    wat schieten we daar nou mee op?

    • ik heb ook een cafe ik wil er een bord op maken hier word gerook als de niet rokers dat dan zien loop dan naar een cafe waar niet gerook word loop mij dan voor bij cafe de bistro hoensbroek limburg mvg gradus metzen

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

37 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden