Foto: marian anbu juwan via Pixabay
De achtste editie van de Nationale Bijentelling is van start gegaan. Tot en met komende maandag kunnen tellingen worden doorgegeven. Naturalis, IVN Natuureducatie en LandschappenNL verwachten een hoge opkomst.
Dit jaar startte de telling al op donderdag zodat ook schoolklassen samen konden tellen. Met name dit weekend worden er veel tellers verwacht. De zon zal zich op zaterdag veelvuldig laten zien, en dat is voor een bij ideaal om er op uit te trekken. Bij de bijentelling tel je een halfuur de bijen in jouw tuin of op je balkon. Tellen kan eenvoudig via het telformulier op de site van de Nationale Bijentelling. Op het formulier staan afbeeldingen van de zestien soorten bijen, hommels en zweefvliegen die je in het voorjaar in de tuin kunt zien.
De bijentelling is volgens de initiërende organisaties belangrijk: “Hoe meer we over bijen weten, hoe beter we de bij kunnen helpen. Iedereen kan mee doen aan dit landelijk bijenonderzoek. In Nederland komen bijna 360 bijensoorten voor. Ruim de helft daarvan is bedreigd. Bijen zijn belangrijk voor bestuiving. Tachtig procent van onze eetbare gewassen en bijna negentig procent van onze wilde planten worden bestoven door bijen en andere insecten”, aldus Koos Biesmeijer van Naturalis.
Om je een handje te helpen bij het determineren vind je op deze website informatie hoe je een bepaalde bij kunt herkennen. Tellingen kun je doorgeven op deze pagina.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…