Categorieën: Nieuws

Pro-Palestijnse actiegroepen plannen ‘sit-in’ op Hoofdstation, VVD vreest ‘ongebreideld antisemitisme’

Pro-Palestijnse actiegroepen zijn van plan komende maandag een ‘sit-in’ op het Hoofdstation in Groningen te houden. De demonstratie wordt georganiseerd op deze dag, omdat de initiële aanval door Hamas op Israël een jaar geleden is. Dat maakt VVD-fracties in meerdere steden bezorgd.

De acties vinden maandag plaats op zestien NS-stations in Nederland, waaronder het Hoofdstation in Groningen. Vijf fractievoorzitters van de VVD in de gemeenten waar wordt gedemonstreerd hebben een brandbrief gestuurd naar de NS, waarin ze waarschuwen voor mogelijke antisemitische uitingen tijdens deze acties. Ook letje Jacobs-Setz, fractievoorzitter van de VVD in Stad, zette haar handtekeningen.

Volgens de VVD’ers is er bij eerdere protesten sprake geweest van haatdragende leuzen en bedreigende gedragingen. Half december vorig jaar vond ook een sit-in plaats op het Hoofdstation, waarbij twee mensen werden aangehouden voor het beledigen van een ambtenaar in functie. De politie kwam naar het station om de demonstratie te beëindigen. De demonstranten zouden voorbijgangers en reizigers lastig hebben gevallen en bespuugd.

De VVD-fracties in de vijf steden roepen de NS op om maatregelen te nemen om reizigers en met name Joodse inwoners te beschermen. Ook baren de gekozen datum en aard van eerdere protesten zorgen, schrijven de VVD-fracties. Ze roepen op tot strengere regels rondom de acties, waaronder duidelijke looproutes voor reizigers en overleg met lokale overheden om de veiligheid te waarborgen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

3 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

45 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

4 uur geleden