Categorieën: Nieuws

Nieuwe stadswijk gaat ‘De Nieuwe Held’ heten

De nieuwe wijk tussen Gravenburg en De Held gaat ‘De Nieuwe Held’ heten. Dat heeft het gemeentebestuur woensdag bekendgemaakt.

De namen zijn voorgesteld door de straatnamencommissie, en zijn per direct van kracht. De commissie heeft om diverse redenen gekozen voor ‘De Nieuwe Held’. De naam verwijst naar de polders waarin de wijk gebouwd wordt en de gelijknamige molens die daar stonden. Ook refereert de naam aan vroegere helden die terugkomen in de uitwerking van de straatnamen. Ook staat de wijk met deze naam in relatie met de bestaande wijk De Held.

De gemeenteraad heeft het college van B&W drie jaar geleden opgedragen om met name vrouwelijke straatnamen toe te voegen. Die namen worden later bekendgemaakt. De nieuwe wijk telt uiteindelijk 1850 woningen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

16 uur geleden