Categorieën: Nieuws

Ton van provincie tegen lege magen voor schoolgaande kinderen

Projecten die voorkomen dat kinderen in Groningen met een lege maag naar school krijgen ondersteuning van de provincie Groningen. Het provinciebestuur trekt een ton uit om dit soort initiatieven te ondersteunen.

De Groninger Staten stemden woensdag in met een motie van de BBB, Volt, Forum voor Democratie, de ChristenUnie en de Partij voor de dieren, die deze incidentele subsidie voor 2024 mogelijk moet maken.

In de motie wordt verwezen naar een project met ‘ontbijttassen’, die door de gemeente Midden-Groningen en het Rode Kruis worden verstrekt aan kinderen die geen ontbijt krijgen voor ze naar school gaan. De kennis en kunde uit dit project moet, dankzij de subsidie, gebruikt gaan worden om meer projecten rond schoolontbijtjes te helpen.

De provincie heeft in principe geen rol in dit soort initiatieven, maar de indienende partijen vinden dat de provincie een buitengemeentelijke rol moet vervullen om honger voor de schoolbel tegen te gaan.

Tom Veenstra

Recente berichten

ESNS trok 40.000 bezoekers: “We moeten blijven investeren in kleine podia”

Het is belangrijk om te blijven investeren in kleine podia, oefenruimtes en talentontwikkelingsprogramma's. Op die…

14 minuten geleden

Gorecht koploper af, The Knickerbockers grijpt eerste plek

Gorecht raakte zaterdag de koppositie kwijt in de tweede klasse I. Een klasse lager wist…

36 minuten geleden

Eelde meet eerste ijsdag van het seizoen

Op het KNMI-meetstation in Eelde is de temperatuur zaterdag niet boven het vriespunt uitgekomen. Daarmee…

53 minuten geleden

Tocht met verlichte trekkers krijgt vervolg: “Elk jaar zie je de versiering mooier worden”

De tocht met verlichte trekkers zal dit jaar een vervolg krijgen. Dat laat Erwin Bijman…

2 uur geleden

Op de fiets voor het goede doel naar Lourdes: “We noemen het de reis naar de hemel”

Het is een afstand van 1.500 kilometer die Maria en Freerk uit Haren op de…

4 uur geleden

Veiligheidsplan moet overlast daklozenopvang Century zoveel mogelijk beperken

Een veiligheidsplan moet eventuele overlast van de daklozenopvang in het Century-gebouw aan de Paterswoldseweg zoveel…

6 uur geleden