Categorieën: Nieuws

ProRail en Strukton blikken terug op dertig uur beton storten bij Hoofdstation: ‘Klus geklaard’

Zo’n 175 vrachtwagens reden vorige week dinsdag en woensdag af en aan om, binnen dertig uur, zo’n 2.100 kubieke meter aan beton te storten voor de nieuwe ondergrondse stalling voor vijfduizend fietsen bij het Hoofdstation.

De monsterklus begon vorige week dinsdag om 05.00 uur in de ochtend. In één lange ruk van dertig uur werd er doorgewerkt tot 11.00 uur in de ochtend erna. In totaal brachten 175 vrachtwagens in anderhalve dag bijna 2.100 kubieke meter vloeibaar beton naar het bouwterrein. Een grote pompwagen wachtte de chauffeurs op. Via een lange giek werd het beton naar de tweede kelderverdieping van de bouwkuip gepompt, die nu een vloer heeft van 66,5 meter lang, 29,5 meter breed en één meter diep.

De vloer moest in één keer geworden gestort, omdat er in de constructievloer geen naden mogen ontstaan. In totaal werkten drie ploegen, bestaande uit vijf storters en twee afwerkers, achter elkaar door om de stort uit te voeren. Twee pompmachinisten bedienen de pomp.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

38 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

57 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden