Categories: Nieuws

Aantal geregistreerde daklozen in Groningen neemt voor het eerst in jaren weer toe

Het aantal geregistreerde daklozen in onze gemeente is vorig jaar voor het eerst in de afgelopen vijf jaar weer toegenomen. Dat blijkt uit onderzoek van Onderzoek Statistiek en Informatie (OIS) Groningen. Ook het aantal ‘buitenslapers’ in de gemeente is het afgelopen jaar toegenomen.

Het aantal geregistreerde daklozen nam in 2022 toe naar 708, ten opzichte van de 629 die het jaar ervoor als dakloze bekend stonden bij opvanglocaties en andere instanties. Het aantal daklozen ligt wel een stuk lager dan vijf jaar geleden. Toen waren er 850 daklozen bekend. Ook het aantal buitenslapers nam flink toe, van 78 in 2020 tot 150 in 2022.

De afgelopen vijf jaar werden de daklozen in Groningen steeds jonger. In 2018 was ongeveer een kwart van alle daklozen in Groningen jonger dan 27 jaar. Dat is inmiddels een derde van alle daklozen.

Invloed corona vertekent cijfers

In een reactie op het rapport laat de gemeente Groningen weten dat de cijfers over de afgelopen vijf jaar mogelijk een vertekend beeld geven, omdat de coronapandemie voor veel wisselingen in het daklozenbeleid zorgde. Het is mogelijk dat deze toename in 2022 verband houdt met landelijke veranderingen rondom de coronamaatregelen die vorig jaar worden losgelaten. Ook veranderde de winterregeling aanzienlijk. Ook is de gemiddelde verblijfsduur per persoon hoger geworden.

In de gemeente werden gedurende de coronaperiode ook meer daklozen geregistreerd als buitenslapers. Volgens het gemeentebestuur is er uit het werkveld rond daklozen in de stad wel aanleiding om aan te nemen dat meer mensen buiten slapen.

Daar komt volgens de gemeente bij dat het steeds moeilijker is om huisvesting te vinden voor daklozen. Er is minder woningvoorraad en de wachttijd voor een urgentiewoning is de afgelopen jaren dan ook opgelopen.

Tom Veenstra

Recent Posts

Bietentrailer in brand op A7 in Hoogkerk

Maandagavond is brand uitgebroken in een trailer vol bieten in Hoogkerk. Dat meldt RTV Noord.…

11 minuten ago

Marloes Oldenburg is Groninger sporter van het Jaar

Roeister Marloes Oldenburg sleepte maandagavond de prijs voor Groninger Sporter van het Jaar in de…

21 minuten ago

Van een natte, waterkoude start van de week tot een zacht weekend

Het wordt een wisselvallige week in de metropool van het Noorden. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis…

29 minuten ago

Waterkelder onder verdiepte ligging zuidelijke ringweg in gebruik

Aanpak Ring-Zuid gaat volgende week het pompsysteem van de waterkelder testen die onder de verdiepte…

4 uur ago

Interimbestuurder Ambulancezorg Groningen Jos Stierhout ontslagen na melding seksueel overschrijdend gedrag

De raad van toezicht van Ambulancezorg Groningen heeft interimbestuurder Jos Stierhout (62) per direct ontslagen…

5 uur ago

Lichtjeswandeling Schilderswijk voor meer verdraagzaamheid

WIJ Groningen organiseert op woensdag 20 december een lichtjeswandeling voor inwoners van de Schilderswijk. Het…

7 uur ago