Categorieën: Nieuws

Ober Drie Gezusters bewusteloos geslagen door militair op Grote Markt

De Koninklijke Marechaussee heeft donderdagavond een militair buiten dienst aangehouden in de Groninger binnenstad, omdat deze wordt verdacht van een mishandeling. Volgens stadsblog Sikkom vond deze mishandeling plaats op het terras van De Drie Gezusters op de Grote Markt. Een medewerker van het Grand Café zou bewusteloos zijn geslagen door de verdachte.

De militair zou op de medewerker hebben ingeslagen, nadat de ober een groep luidruchtige militairen op het terras vroeg om het volume wat te beperken. De medewerker zou bewusteloos op het terras zijn gevallen. Een ambulance bracht de gewonde medewerker naar een ziekenhuis. Ook een beveiliger van de horecagelegenheid aan de Grote Markt, die tussen de medewerker en de militairen was gaan staan, zou klappen hebben gekregen van de militairen.

Volgens het stadsblog zette de groep militairen (het zou gaan om zes defensiemedewerkers) het na het incident op een lopen richting de Nieuwe Markt. De marechaussee hield enige tijd daarna één van de militairen aan op verdenking van mishandeling, zo bevestigt de politiedienst van het ministerie van Defensie. Deze verdachte zit vrijdagmiddag nog steeds vast. De marechaussee heeft een onderzoek ingesteld naar het incident.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

42 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

52 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden