Categories: Nieuws

Herstel viaduct busbaan Hoogkerk duurt twee weken langer

Het herstel van het viaduct bij de busbaan in Hoogkerk vraagt meer tijd. Dit betekent dat de afsluiting van de rijstrook van de A7 tussen Hoogkerk en afrit Groningen-West twee weken langer duurt, namelijk tot vrijdag 2 juni.

Zo’n twintig jaar geleden woedde onder het viaduct een felle brand. Bij de reparatiewerkzaamheden bleek dat de schade aan het viaduct groter is dan verwacht. De oude schades zijn in het verleden niet altijd goed hersteld. Ook was er schade op andere plekken van het viaduct, meer onder de busbaan. De verwachting is dat het herstel twee weken langer duurt dan gedacht. De schades hadden trouwens geen gevolgen voor de veiligheid van het viaduct.

De geplande afsluitingen komend weekend gaan wel gewoon door. Van vrijdagavond 21.00 uur tot maandagochtend 06.00 uur is de A7 dicht van Hoogkerk tot Groningen-West. Het verkeer naar de stad wordt omgeleid via Hoogkerk en het Hoendiep. Verkeer naar het zuiden (A28) rijdt om via Peize.

Vrijdag-, zaterdag- en zondagnacht is de A7 ook in de andere richting dicht. De drie nachten tussen 20.00 uur en 07.00 uur kan het verkeer vanaf het Julianaplein niet richting Hoogkerk. Overdag is de A7 wel beschikbaar voor verkeer van Groningen naar Hoogkerk.

Gert van Akkeren

Recent Posts

“Ontzettend jammer dat Ouwehand tijdelijk haar taken neerlegt”

Fractievoorzitter Wesley Pechler van de Partij voor de Dieren in de gemeente noemt het erg…

34 minuten ago

Kleed in de brand op balkon Rembrandt van Rijnstraat

Op het balkon van een flatwoning aan de Rembrandt van Rijnstraat heeft zondagavond korte tijd…

2 uur ago

Studenten ontwikkelen app die overconsumptie tegen moet gaan: “We gooien zoveel spullen weg”

Een app die overconsumptie tegen moet gaan. Dat is het doel van Freefy. De studenten…

4 uur ago

Amateurvoetbal: Velocitas verslaat WKE, nederlagen Stadspark en Helpman

Promovendus Velocitas 1897 boekte in de eerste klasse J een zege. In 2I pakte Forward…

5 uur ago

Lijnbus en personenauto betrokken bij aanrijding bij Hoofdstation

Een lijnbus en een personenauto zijn zondagmiddag met elkaar in botsing gekomen bij een verkeersongeluk…

5 uur ago

“Van begin tot eind was het kippenvel, de ziel van Donar liet zich zien”

De basketballers van Donar wonnen zaterdagavond verrassend, na een erg roerige zomer, hun eerste competitiewedstrijd.…

6 uur ago