Categorieën: Nieuws

Student en Stad wil water in ’toiletwoestijn’ Groningen

Als het aan de raadsfractie van Student en Stad ligt, gaat de gemeente Groningen zorgen voor meer openbare en openbaar toegankelijke toiletten. Dat moet zorgen voor een gastvrijere gemeente richting mensen met blaas- en darmproblemen en voor minder overlast door wildplassers.

De fractie komt met de oproep, nadat de gemeente Groningen vorig jaar op de 124ste plek eindigde op de ranglijst van de Maag Lever Darm Stichting en de HogeNood-app, als het gaat om toiletvriendelijkheid. De partij ziet met name een tekort aan openbare toiletten buiten het stadscentrum, waaronder in het Noorderplantsoen, het Stadsstrand, het Stadspark, het Oosterpark, het Pioenpark en Park Selwerd. Ook in de winkelcentra in Selwerd en Helpman en aan het Overwinningsplein en het Van Lennepplein wordt de norm (toegankelijke en schone toiletten binnen een straal van 500 meter) niet gehaald.

“Het feit dat er onvoldoende openbare of opengestelde toiletten zijn in onze gemeente en dat is wat Student & Stad betreft zonde”, schrijft Karoline de Groot, raadslid namens Student en Stad. “Voldoende openbare toiletten horen bij een gastvrije gemeente, zorgen ervoor dat buik- en blaaspatiënten en ouderen gerust op pad kunnen en kunnen bijdragen aan het verminderen van overlast in de openbare ruimte.”

De fractie vraagt de gemeente om meer toiletten toe te voegen. Daarnaast wilde partij dat de gemeente in gesprek gaat met ondernemers over het openstellen van toiletten in winkels en horecagelegenheden, met name in winkelcentra. De toiletten moeten daarnaast makkelijker te vinden zijn dan nu het geval. Student en Stad denkt daarbij aan borden, stickers en het aanmelden van de toiletten bij de app van Hoge Nood.

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

34 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

44 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden