Categorieën: Nieuws

Stad krijgt drie statiegeldbeugels

Wethouder Mirjam Wijnja en raadslid Daan Swets van Student en Stad plaatsen donderdag de eerste statiegeldbeugel in de stad, op de hoek van de Vismarkt en de Guldenstraat.

Statiegeldbeugels zijn beugels die aan reguliere prullenbakken bevestigd worden. Voorbijgangers kunnen daar hun flesjes in zetten, zodat anderen deze kunnen meenemen om het statiegeld te innen.

De fractie van Student en Stad stelde vorig jaar raadsvragen over de mogelijkheid om deze statiegeldbeugels in de gemeente te plaatsen. Dat gaat dus nu gebeuren. Er komen er drie: op de Vismarkt, op het Stationsplein en het Noorderplantsoen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Fatbike in beslag genomen na botsing met auto bij Kardinge

Woensdagavond heeft een aanrijding plaatsgevonden op de Bieskemaar in Groningen. Een automobilist en een fatbiker…

36 minuten geleden

Teistert vogelgriep het Woldmeer in Meerstad?

De afgelopen twee weken is een bijzonder hoog aantal dode ganzen rond het Woldmeer in…

1 uur geleden

Oostzijde Winschoterdiep opnieuw dicht vanwege asfaltering

Winschoterdiep-oostzijde, de weg aan de oostzijde van het kanaal in de richting van het Europapark,…

3 uur geleden

A28 richting Groningen dicht na ongeval

Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…

4 uur geleden

Enthousiaste kinderen op schoolvoetbaltoernooi van Bslim

Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…

4 uur geleden

Vrachtwagen komt klem te zitten onder de Jopie Buiterbrug in Groningen

Een kleine vrachtwagen is woensdagmiddag vast komen te zitten onder de loopbrug over de wielerbaan…

5 uur geleden