Categorieën: Nieuws

Dorpstoneel Westerbroek zoekt het door spelerstekort nu in de wijde omgeving: “kom erbij”

Al zo’n honderd jaar bestaat in Westerbroek, vlak over de gemeentelijke grens de toneelgroep Violeria, of voluit ‘Vooruitgang is onze leuze en rederijken is aangenaam’. Maar daar dreigt een einde aan te komen door een tekort aan spelers.

“Door vervelende omstandigheden zijn we de laatste jaren helaas spelers verloren. De vereniging bestaat nu uit minder dan twintig personen en we hebben nog vier actieve spelers”, zei Nikki Ebeling van de vereniging zaterdag in Haren Doet op OOG Radio. Het bezoek aan dit programma was niet zomaar gekozen, want het wordt moeilijk om spelers in het dorp te vinden, en daarom wordt nu ook in de wijde omgeving van Westerbroek gezocht, bijvoorbeeld in de stad, Haren en Hoogezand.

Ebeling komt vergeleken bij haar medespeler Bert de Jonge met vijf jaar nog maar net kijken: “ik speel nu zo’n 27 jaar mee”, aldus hem. Hij is bij Violeria beland door toeval. “Ik wilde altijd al toneel spelen maar de drempel was voor mij te hoog. Alleen door ziekte in het dorp bij een ervaren speler was ik voordat ik het wist de klos en ik ben zo blij dat ik het gedaan heb.”

Violeria voert haar voorstellingen op in maart, waarbij in oktober de repetities beginnen. Daarom wordt nu al begonnen met de werving van potentiële spelers. De Jonge: “het allerbelangrijkst is dat we vier tot zes spelers erbij krijgen. Bang zijn is niet nodig. Je staat op het toneel maar bent niet alleen. Mocht je vast komen te zitten dan helpen we.”

“Het zou wel heel mooi zijn als we dan ook een regisseur kunnen vinden”, vult Ebeling aan. “Die hebben we ook nog nodig. Het mooie van toneel is ook dat je er gelijk een tweede familie bijkrijgt, een toneelfamilie.”

Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Violeria via het mailadres violeriawesterbroek@outlook.com. “Wij gaan uiteindelijk een leuke avond organiseren om kennis te maken met iedereen”, aldus Ebeling.

Luister het interview uit Haren Doet hier terug:

Toneelclub Violeria in Westerbroek naarstig op zoek naar leden
Kevin van der Laan

Recente berichten

Dinsdag wisselvallig, tegen het weekeinde kans op zomerse temperaturen met kans op een kleine bui

Na een wisselvallige maandag, die warm begon en stormachtig eindigde, gaat Groningen een veelal droge…

5 uur geleden

Vindicat trakteert Stad op gratis openluchtconcert ter ere van 210-jarig bestaan

Op dinsdagavond 15 juli organiseert studentenvereniging Vindicat een muziek evenement ter hoogte van de Koninklijke…

5 uur geleden

Groninger aangehouden bij grootschalige politieactie tegen drugshandel en witwassen

Woensdag 9 juli heeft het Interventieteam HIT van de politie een gerichte actie gevoerd tegen…

6 uur geleden

Oud-FC Groninger Michael de Leeuw gaat naar derdeklasser Groen Geel

Ex-prof Michael de Leeuw maakt zijn rentree in het amateurvoetbal. De 38-jarige spits, onder andere…

7 uur geleden

Update: treinverkeer tussen Groningen en Assen hervat na aanrijding (update 2)

Reizigers tussen Groningen en Zwolle hebben maandag te maken gehad met flinke vertragingen, doordat er…

8 uur geleden

Regenboogbankje in Haren opnieuw vernield

Het regenboogbankje bij de rotonde aan de Kerklaan in Haren is afgelopen weekend opnieuw vernield.…

9 uur geleden