foto: Sebastiaan Scheffer
Energienetbeheerder Enexis gaat dit jaar ruim 268 miljoen euro investeren in het gas- en elektriciteitsnetwerk in Groningen. Dat blijkt uit het jaarplan van Enexis. De netbeheerder schroeft haar investering in de provincie met bijna 45 procent op.
De grote investering van Enexis richt zich met name op het elektriciteitsnetwerk. Enexis vervangt of verzwaart vier transportverdeelstations (in plaats van de twee van vorig jaar) en er wordt twintig kilometer meer stroomkabel vervangen in 2023. Nieuw is het aanpassen van 202 netstations, die klachten in de stroomvoorziening moeten voorkomen.
In totaal investeert Enexis 1,34 miljard in het Nederlandse stroomnet. Vorig jaar investeerde de netbeheerder voor het eerst meer dan een miljard euro (1,04 miljard) in het gas- en elektriciteitsnetwerk. Daar gooit Enexis dit jaar dus nog ééns zo’n driehonderd miljoen bij op.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…