Categories: Nieuws

Dankzij tip kan politie verder met onderzoek naar pinpasfraudeurs

Dankzij een tip die binnen is gekomen na een uitzending van Opsporing Verzocht, kan de politie verder met het onderzoek naar pinpasfraudeurs die afgelopen zomer hun slag sloegen in Stad.

Op 14 augustus maakten een man en een vrouw een aanzienlijk geldbedrag buit door middel van een babbeltruc en bankhelpdeskfraude. Een slachtoffer werd opgebeld door een zogenaamde bankmedewerker met de mededeling dat de bankrekening van de vrouw was gehackt. De fraudeur aan de telefoon wist het vertrouwen te winnen waarna het slachtoffer bevestigde dat ze onlangs nog geld had gepind. Er werd gevraagd om dit grote contante geldbedrag, samen met pinpas en -code af te staan aan een koerier.

Met het geld en de pas werd later op de dag een grote aankoop gedaan bij een elektronicawinkel aan de Roskildeweg. In de avonduren werd er gepind bij een automaat van Geldmaat. In november werden er al herkenbare beelden van de man en vrouw online gedeeld. Deze beelden werden dinsdag uitgezonden op televisie. “Na de uitzending is er een tip binnengekomen”, vertelt de politie. “Met deze tip kunnen we verder in ons onderzoek. Daarom hebben we de beelden van de vrouwelijke verdachte offline gehaald. We zijn nog wel op zoek naar de mannelijke verdachte. Weet je wie hij is? Neem dan contact met ons op, via telefoonnummer 0800 60 70 of via Meld Misdaad Anoniem op 0800 7000.”

Sebastiaan Scheffer

Recent Posts

Storyworld komt met Zelda-tentoonstelling in Forum Groningen

Vanaf zaterdag 4 november is in Storyworld (in Forum Groninen) een tentoonstelling te zien over…

4 minuten ago

Stadjer (30) komt om het leven bij ongeluk tussen Lauwerzijl en Zoutkamp

Bij een ernstig eenzijdig verkeersongeluk op de Stadsweg (N388) tussen Lauwerzijl en Zoutkamp is in…

26 minuten ago

Groningen en Noord-Drenthe gaan samenwerken bij aanpassingen aan extremer weer

Overheden in Groningen en de kop van Drenthe gaan de komende jaren samenwerken om de…

1 uur ago

Komend weekend werk aan het spoor tussen Stad en Zuidhorn; Arriva laat bussen rijden

Komend weekend rijden er geen treinen tussen het hoofdstation van Groningen en Zuidhorn. Treinvervoerder Arriva…

2 uur ago

Nieuw Minervaplein feestelijk geopend met feestje voor de buurt

Nieuwe bestrating, meer groen en een opgeknapte gevel van Academie Minerva. Dat was donderdag reden…

2 uur ago

Fietser gewond door botsing met vrachtwagen bij winkelcentrum Lewenborg

Bij winkelcentrum Lewenborg is vrijdagochtend een fietser gewond geraakt door een aanrijding met een vrachtwagen.…

2 uur ago