Categories: Nieuws

Volop zwoegen op Groot Dictee der Nederlandse Taal: “Je hebt altijd meer goed dan fout”

In Forum Groningen, en aan tientallen Nederlandse keukentafels, werd zaterdag gezwoegd op het Groot Dictee der Nederlandse Taal. Het dictee werd gewonnen door Patrick van Aarle. Hij maakte slechts één fout.

“Groningen is zó”, dicteert Gerdi Verbeet rond de klok van 11.30 uur. Het dictee werd live uitgezonden vanuit Forum Groningen. “De eerste zin. De vergelijking zij mij vergeven, maar seismologisch gezien heeft dit dictee een kracht van drie op de schaal van Richter, waarbij het epicentrum zich bij zin vier bevindt.” In de zaal is het volledig stil, waarbij alleen het krassen van de pennen op het papier is te horen. Het dictee is geschreven door taalkundige Wim Daniëls. “Zin negen. Er gaat werkelijk, zoals de slogan luidt, niets boven Groningen of tenminste niet veel, maar het gas dat eronder zit, houd het daar.” Na afloop laten deelnemers weten dat het dictee hen mee viel. Of zoals presentator Frits Spits stelt: “Je hebt altijd meer goed dan fout.”

In de zaal waren verschillende prominenten aanwezig. Bij hen kwamen VVD-Kamerlid Judith Tielen en columniste Karin Sitalsing als gedeeld winnaar uit de bus met allebei twee fouten. Commissaris van de Koning, René Paas (CDA), werd derde met vijf fouten. Patrick van Aarle werd winnaar met slechts één fout. Gemiddeld hadden de deelnemende De Taalstaat-luisteraars 7,5 fouten, de prominenten maakten gemiddeld 15,75 fouten.

Het Groot Dictee der Nederlandse Taal werd live uitgezonden in het radioprogramma De Taalstaat op NPO Radio 1.

Sebastiaan Scheffer

Recent Posts

Fietser ernstig gewond bij verkeersongeluk Maagdenbrug

Bij een verkeersongeluk op de Turfsingel is in de nacht van woensdag op donderdag een…

8 uur ago

Donderdag lokaal glad door aanvriezende mist, sneeuw in het weekend lijkt Groningen voorbij te gaan

De komende dagen blijft koud weer de boventoon voeren in het Groningse weerbeeld. Droge sneeuw…

9 uur ago

Raad wil dat meldpunt Overlast en Zorg handen en voeten krijgt: “We hebben niet door hoe ernstig dit is”

De gemeenteraad wil dat het meldpunt Overlast en Zorg de ruimte krijgt om beter te…

10 uur ago

Klankbordgroep moet zorgen bij marktondernemers over emissieloze binnenstad bespreekbaar maken

Er komt een klankbordgroep waarmee marktondernemers hun problemen met de gemeente kunnen bespreken over het…

11 uur ago

Europees avontuur alweer voorbij voor Lycurgus

Het is Nova Tech Lycurgus niet gelukt om de achtste finale van de CEV-Cup te…

12 uur ago

Minder dance-events in Martiniplaza: “Kritiek dat we een slaperig stadje worden is een schoffering”

Het aantal dance-events dat in Martiniplaza gehouden mag worden gaat komend jaar omlaag. Daar heeft…

12 uur ago