Categorieën: Nieuws

RUG betrekt volgend jaar twee verdiepingen van Groot Handelshuis

De Rijksuniversiteit Groningen betrekt volgend jaar twee verdiepingen in het Groot Handelshuis, het voormalige pand van V&D, aan de Grote Markt. De RUG wil van de nieuwe locatie een verzamelplek maken van vernieuwend onderwijs en onderzoek. Ook gaat de universiteit er publieksactiviteiten organiseren.

De RUG was al enige tijd op zoek naar een nieuw, modern onderkomen in Stad. Op de afdeling in het Groot Handelshuis, wat voorlopig de naam ‘House of Connections’ draagt, gaan straks verschillende universiteitsonderdelen hun intrek nemen, waaronder vier zogenaamde ‘interdisciplinaire schools’ (op het gebied van gezondheid, energie, duurzame ontwikkeling, en digitalisering en kunstmatige intelligentie), netwerkorganisatie de Universiteit van het Noorden, de Young Academy, de Teaching Academy, het Europese universitaire samenwerkingsverband Enlight en de universitaire Impactorganisatie.

De RUG gaat de twee verdiepingen eerst volledig naar haar eigen hand zetten, voordat de universiteit het pand betrekt. De RUG noemt het ontwerp van architectenbureau Studio Groen+Schild ‘de meeste flexibele inrichting van alle RUG-gebouwen’. Dat maakt de locatie de perfecte plek voor publieksactiviteiten en ontmoetingen met andere kennisinstellingen en externe partijen. De afgelopen periode is door architectenbureau Studio Groen+Schild uit Deventer een multifunctioneel en dynamisch inrichtingsconcept uitgewerkt.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

3 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

3 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

4 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

6 uur geleden