Categorieën: Nieuws

Meer aandacht voor Stadjers met kleine beurs tijdens viering Sint Martinus

Tijdens de komende Sint Martinusdagen (5 – 11 november) in Groningen besteden de samenwerkende organisaties dit jaar meer aandacht aan Stadjers die het niet breed hebben.

Dat maakte de organisatie van de viering van het feest vrijdagmiddag bekend. Met een aantal nieuwe elementen wordt aan het centrale thema ‘Delen is het nieuwe hebben’ meer invulling gegeven. Dit jaar schoven de Stichting Present en Humanitas aan om solidariteit onder alle Groningers verder te vergroten.

Op initiatief van deze organisaties is op vrijdag 11 november een bijeenkomst met sociale organisaties, burgerinitiatieven, vrijwilligers en de gemeente Groningen, waarin dieper wordt ingegaan op de vraag hoe mensen die het even zelf niet redden een steun in de rug kunnen krijgen.

Vertrouwde elementen blijven

Maar de gebruikelijke elementen van de Sint Martinusviering blijven ook gewoon bestaan. Op dinsdagavond (8 november) opent de Martinikerk de deuren voor Groninger dak- en thuislozen voor een warme maaltijd. Naast gans staat er dit jaar ook een vegetarische maaltijd op het menu. Een avond eerder vindt er een benefietmaaltijd bij ‘t Feithhuis plaats.

Donderdagmiddag vindt de jaarlijkse lampionnenwedstrijd plaats in de Martinikerk. Dan vertelt Frank Belt ook het verhaal van Sint Martinus, begeleid door organist Eeuwe Zijlstra. De dag ervoor is er in het Museum aan de A een workshop lampionnen maken van voederbieten. Die bieten worden de zaterdag ervoor (5 november) gratis uitgedeeld op de kop van de Vismarkt aan de Groninger schooljeugd.

De Sint Martinusvesper vindt plaatst op vrijdagavond 11 november in het koor van de Martinikerk. Daarna gaat de volgende editie van Sint Martinus’ Pronkjewailn in het schip van de kerk van start. Ook presenteert een groep kunstenaars een voorstelling over veerkracht, als steuntje in de rug van de Stadjers die het niet zo breed hebben.

Tom Veenstra

Recente berichten

Holt raad voorbij aan bezwaren omwonenden Hoefijzerfabriek? “Participatie is niet hetzelfde als gelijk krijgen”

Het participatietraject rond het ontwikkelen van het terrein van de voormalige Hoefijzerfabriek tot een nieuwe…

27 minuten geleden

Parkweg flink op de schop: deels eenrichtingsverkeer, ruim baan voor fiets en voetganger

Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgt de Parkweg over drie jaar een behoorlijk andere…

1 uur geleden

Rondje vliegen over bijna voltooid Zuiderplantsoen vanuit de lucht (foto’s)

Het nieuwe Zuiderplantsoen in Groningen is bijna af. Rijkswaterstaat vloog een week geleden weer eens…

3 uur geleden

Raad van State tikt gemeenteraad op de vingers rond bebouwing binnenterrein Zuiderpark

De Raad van State heeft de gemeenteraad van Groningen opgedragen om binnen zestien weken opnieuw…

3 uur geleden

Programma rond 80 jaar bevrijding afgetrapt bij Akerk

In en om de Akerk in Groningen werd woensdag herdacht dat Noordoost-Nederland 80 jaar geleden…

4 uur geleden

Babynieuws aan het Gasuniegebouw: eerste twee kuikens kruipen uit hun ei

In de nestkast aan het Gasuniegebouw zijn woensdag de eerste twee slechtvalkkuikens uit hun ei…

5 uur geleden