Categorieën: Nieuws

Groninger Museum heeft primeur met overzichtstentoonstelling van Hipgnosis

Het Groninger Museum presenteert vanaf 18 januari een grote overzichtstentoonstelling van de Londense ontwerpstudio Hipgnosis.

De studio werd bekend dankzij de legendarische albumcovers van onder meer Pink Floyd, Led Zeppelin, Genesis, Peter Gabriel, 10CC en Paul McCartney. Deze de eerste grote overzichtstentoonstelling ter wereld ooit is te zien tot 7 mei.

‘The Art of Hipgnosis’ neemt de bezoekers mee naar de tijd vóór de uitvinding van digitale fotografie en Photoshop. Het gaat om het ontwerp, het proces en de verhalen van enkele van de meest iconische albumcovers ooit gemaakt. De meest bekende is de prisma op de cover van ‘The Dark Side of the Moon’ van Pink Floyd. Dat album viert op 3 maart volgend jaar zijn vijftigjarige jubileum.

De Nederlandse fotograaf en filmmaker Anton Corbijn maakte een documentaire over de ontwerpstudio, die onlangs in première ging. In ‘Squaring The Circle: The Story of Hipgnosis’ onderzoekt Corbijn hoe bepaalde hoezen tot stand kwamen.

Directeur Andreas Blühm van het Groninger Museum en Higpnosis-oprichter Aubrey Powell stelden de tentoonstelling samen. Alle foto’s en objecten van de expositie komen uit het privé-archief van Powell. De opening valt samen met Eurosonic/Noorderslag.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

5 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

9 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden