De werkgroep Noorderstation heeft een verzoek ingediend bij het bestuur van het OV-bureau Groningen Drenthe, in het kader van de Wet Open Overheid. Het draait om de naamgeving van het Noorderstation op lijnbussen.
De werkgroep Noorderstation wil al een aantal jaren dat de oude historische naam, die vroeger ook op trams en trolleybussen te lezen stond, terugkomt op de Qbuzz-bussen en de halteplaatsen. Volgens Henk Welp van de werkgroep spreekt 90 procent van de mensen in de stad van ‘Noorderstation’ in plaats van ‘Station Noord’.
De werkgroep wil met het verzoek duidelijkheid krijgen over de motieven en besluiten van het bestuur van het OV-bureau die er in december 2009 toe geleid hebben om de naam ‘Noorderstation’ op de lijnbussen te vervangen door ‘Station Noord’. De werkgroep wil ook inzage in de kosten en betalingen hiervan.
Bovendien wil de werkgroep alle informatie over de gang van zaken bij de besluitvorming met betrekking tot de naamsverandering van ‘Station Groningen C.S.’ in ‘Hoofdstation’, in december 2013.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…