Komende dinsdag is het tien jaar geleden dat het dorp Huizinge en de omgeving op z’n grondvesten stond te schudden door een zware beving. De Groninger Bodem Beweging, het Groninger Gasberaad, Chris Garrit en Sandra Beckerman grijpen deze dag aan om de actiemaand voor de bevingsslachtoffers af te trappen met een estafettewandeltocht.
De route van de wandeltocht loopt van Westerwijtwerd, via Bedum en Zuidwolde, naar de Grote Markt. De organisaties, verenigd binnen ‘Respect voor Groningen’, nodigen iedereen uit om mee te lopen, Dat mag één etappe zijn of de hele route van Huizinge naar Groningen. Mensen die de hele route mee willen lopen, vertrekken om 10.00 uur en zijn rond 16.00 uur op de Grote Markt. Onderaan dit bericht staan de geplande vertrek- en aankomsttijden voor elke etappe.
De wandeltocht is het startpunt van een maand vol actie, waarmee de initiatiefnemers achter de fakkeltocht van begin januari een veilige en een stressvrije leefomgeving voor alle Groningers eisen en aandringen op een ruimhartige en snelle compensatie van de aardbevingsgedupeerden in de provincie. Gedurende de actiemaand vinden er negen bijeenkomsten plaats op verschillende plekken in de provincie, waarbij telkens verschillende thema’s centraal staan.
Tijdens de bijeenkomsten wordt informatie verzameld voor een eisenlijst, die tijdens de slotavond van de actiemaand wordt gepresenteerd aan beleidsmakers, tijdens een grote bijeenkomst op de Grote Markt in Groningen.
Wil je dinsdag meelopen met (een deel) van de wandeltocht? Hieronder vindt je waar je moet zijn en hoe laat de etappes van start gaan.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…