Categorieën: Nieuws

Raadsfracties zorgen voor gratis menstruatieproducten op openbare locaties

Bijna alle Groningse raadsfracties dienen woensdag een motie in om de menstruatie-armoede in Groningen aan te pakken. Tot het zover is, zorgen ze zelf voor gratis tampons bij meerdere openbare gebouwen in de stad.

Alle fracties, behalve de PVV, vragen het gemeentebestuur, met een plan te komen om meisjes en vrouwen te ondersteunen om menstruatie-armoede uit te bannen. “Een op de tien meisjes en vrouwen in deze gemeente heeft geen geld om tampons of maandverband te kopen,” zegt PvdA-raadslid Els van der Weele. “Ze missen vaker school- of werkdagen en kunnen daardoor niet meedoen in de samenleving. Dat maakt het niet alleen een armoedeprobleem, maar ook een participatie- en emancipatieprobleem.”

Het Comité Vrouwenstrijd vroeg op 15 juni aandacht van de gemeenteraad voor menstruatie-armoede. De gemeente zou nog te weinig stappen gezet hebben om het probleem aan te pakken. Daarop kwam Van der Weele met het idee om zelf actie te ondernemen. “Tot het geregeld is zullen de fracties de openbare gebouwen in de gemeente zelf voorzien van gratis menstruatie-producten.” Het gemeentegebouw komt woensdagavond als eerste aan de beurt. Van der Weele hoopt dat het college zelf met een passend voorstel komt.

Gert van Akkeren

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

24 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden