Categorieën: Nieuws

Vanaf 11 april geen GGD-test meer nodig bij klachten

Vanaf 11 april is het niet meer nodig om bij de GGD een coronatest te doen als mensen klachten hebben. Een zelftest is dan genoeg, zo stelt het Kabinet vrijdagmiddag in haar ‘Langetermijnstrategie voor de aanpak van Covid-19’.

Mensen hoeven vanaf maandag 11 april geen ‘confirmatietest’ meer te doen bij de GGD. Bij klachten is een zelftest dan afdoende, aldus minister Kuipers van Volksgezondheid. De GGD-teststraten zullen niet helemaal verdwijnen, omdat herstelbewijzen en negatieve testen nodig blijven voor reizen. Ook kunnen mensen die niet zelf een test kunnen doen bij de GGD terecht.

Vaccinaties en boosters blijft de overheid gewoon aanbieden aan mensen die dat willen. Die blijven ook gratis. Zelftesten worden echter niet gratis verstrekt door de overheid, zo staat te lezen in de langetermijnvisie van het kabinet.

Meer inzet op preventie en eigen verantwoordelijkheid

De maatregel is één van de methoden waarop het kabinet vanaf nu wil inzetten op preventie van het virus, ook tijdens een nieuwe uitbraak. De samenleving moet zoveel mogelijk zelf verantwoordelijkheid nemen bij een nieuwe coronagolf. Ook de horeca, culturele instellingen en bedrijven moeten daar zelf plannen voor opstellen.

Een nieuwe lockdown is het laatste wat het kabinet wil en een open samenleving is het doel van de nieuwe langetermijnstrategie. Maar helemaal uitsluiten van maatregelen kan het kabinet niet garanderen, want het doel van de nieuwe strategie is om de zorg, het onderwijs en de kinderopvang open te houden.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

7 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

17 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden