Categorieën: Nieuws

Martini Ziekenhuis gaat kunstwerk bijdraaien na commotie

Het Martini Ziekenhuis heeft besloten om een beeld, dat in de binnentuin is te zien, bij te gaan draaien. Aanleiding is de commotie die de afgelopen dagen is ontstaan. Dat schrijft het ziekenhuis op haar website.

Het bewuste beeld ‘Moeder met kinderen’ is gemaakt door de Groningse kunstenaar Albert Aukema en laat een zwangere vrouw zien die twee kinderen liefdevol aan haar borst drukt. Het beeld maakt onderdeel uit van een expositie die tot oktober is te zien in de binnentuin van het ziekenhuis. De afgelopen dagen kwam er kritiek omdat het beeld van de achterkant gezien de indruk kan wekken dat een vrouw wordt bevredigd door twee kinderen. Verschillende mensen gaven aan het beeld aanstootgevend te vinden waarop het ziekenhuis aan de kunstenaar vroeg of het beeld vervangen kan worden door een ander exemplaar. De kunstenaar weigerde dit.

Het ziekenhuis heeft nu besloten om het beeld bij te draaien waardoor de voorkant beter zichtbaar wordt. “Het doel van kunst in het Martini Ziekenhuis is dat het ondersteunend moet zijn, en niet confronterend, met respect voor patiënten en personeel. We willen een aangename omgeving bieden voor herstel, waar kunst onderdeel van uitmaakt. We hopen dat het hiermee is opgelost.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

21 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

31 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden