Categorieën: Nieuws

GroenLinks en PvdA praten deze week met de SP, D66 en PvdD bij informateur Gijsbertsen

GroenLinks en de PvdA gaan deze week samen met informateur Gijsbertsen het gesprek aan met D66, de SP en de Partij voor de Dieren, over de vorming van een nieuwe coalitie. Dat laat een woordvoerder van Mattias Gijsbertsen weten.

Informateur Mattias Gijsbertsen heeft inmiddels alle partijen voor een eerste keer gesproken. Eerder deze week had de informateur een gesprek met GroenLinks en de PvdA samen. Deze week spreekt hij dus samen met deze twee partijen drie mogelijke coalitiepartners. Of hiermee alle andere partijen uitgesloten zijn van deelname aan gesprekken over een te vormen coalitie is daarmee niet bekend en dus niet uitgesloten.

GroenLinks was in Groningen de winnaar van de verkiezingen van 16 maart. De partij verloor weliswaar twee zetels ten opzichte van de vorige verkiezingen maar met negen zetels blijft de partij de grootste. De PvdA weet zich met zes zetels te handhaven als tweede partij. Het ligt dan ook voor de hand dat de twee partijen samen op zoek gaan naar partners voor een nieuwe coalitie. De afgelopen periode waren dat D66 (vijf zetels) en de ChristenUnie(twee zetels). Deze combinatie heeft nu echter geen meerderheid meer in de gemeenteraad. Voor een meerderheid in de gemeenteraad zijn 23 zetels nodig, de vorige coalitie heeft er bij elkaar 22.

Een samenwerking tussen GroenLinks, de PvdA en D66, zou met de SP (vier zetels) of met de Partij voor de Dieren (4 zetels) een meerderheid in de raad hebben. Een coalitie zou dan bestaan uit 24 zetels van de 45 in totaal.

Wouter Holsappel

Recente berichten

Donar maakt achterstand goed en wint van Leiden

Donar heeft zondagmiddag in Leiden gewonnen van ZZ Leiden. De Groninger basketballers stonden kort voor…

15 minuten geleden

Tafeltennissers GTTC zien kampioenschap aan hun neus voorbij gaan in ware thriller

Het is de tafeltennissers van GTTC dit weekend niet gelukt om kampioen te worden in…

16 minuten geleden

Verzetje trekt honderden bezoekers: “Geschiedenis van de jaren tachtig herhaalt zich”

In Het Viadukt aan de Euvelgunnerweg vond zaterdagavond het Verzetje plaats. Volgens Stijn ten Hoeve…

52 minuten geleden

Nieuw kunstwerk in Bevrijdingsbos: “Uitzicht op de vrijheid”

Het Bevrijdingsbos bij Noorddijk is een kunstwerk rijker. Aan de achterzijde van het bos is…

3 uur geleden

Inwoner wint miljoen met Miljoenenspel

Een inwoner van de gemeente Groningen is dit paasweekend miljonair geworden. Bij de Miljoenenspel-trekking van…

4 uur geleden

Man uit Groningen aangehouden vanwege steekincident Wielewaalplein

De politie heeft een 32-jarige man uit Groningen aangehouden vanwege betrokkenheid bij een steekincident zaterdagavond…

4 uur geleden