Categories: Nieuws

Maximumbedrag subsidie aanpak funderingen Woltersum fors verhoogd

Het gemeentebestuur wil het maximum subsidiebedrag voor herstel van funderingen van woningen in Woltersum die versterkt moeten worden, verhogen van 100 duizend naar 150 duizend euro.

Uit de eerste onderzoeksrapporten blijkt dat in een aantal gevallen het huidige maximum subsidiebedrag van 100 duizend euro onvoldoende is om de herstelkosten te dekken. Om te voorkomen dat bewoners zelf de meerkosten moeten betalen, wil de gemeente het budget met 50 duizend euro verhogen.

De gemeente begon in september vorig jaar een proef met 18 woningen in Woltersum. Voor sommige woningen is herstel van de fundering niet nodig, maar er zijn ook woningen waar het herstel duurder uitvalt. Wethouder Roeland van der Schaaf: “Het college wil daarom het maximum ophogen, zodat meer adressen binnen het beschikbare budget kunnen worden geholpen. Ons doel is de problemen in Woltersum zo snel mogelijk op te lossen.”

Gert van Akkeren

Recent Posts

Vliegtuigje zoekt winnaar Oudejaarstrekking Staatsloterij

De Staatsloterij doet een uiterste poging om de winnaars uit Groningen van de Oudejaarstrekking 2022…

55 minuten ago

Kevin van Veen terug naar Schotland voor geboorte baby

Voetballer Kevin van Veen is deze woensdag voor onbepaalde tijd teruggekeerd naar Schotland. De spits…

1 uur ago

Johan de Wittstraat krijgt meer groen en grotere pluktuin

De gemeente stelt 278 duizend euro beschikbaar voor de herinrichting van de Johan de Wittstraat…

2 uur ago

Verpleegkundigen UMCG delen taartjes uit op Wereld Aids Dag

Aanstaande vrijdag is het Wereld Aids Dag. Drie verpleegkundigen van het UMCG gaan die dag…

2 uur ago

Studentenorganisaties blij met nieuwe zorgverzekering

De studentenorganisaties zijn blij met de nieuwe zorgverzekering voor studenten. ”Die sluit écht aan op…

3 uur ago

“Woensdag winterse buien, komend weekend kans op sneeuw”

De winter laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kunnen er…

14 uur ago