Categorieën: Sport

Jorden van Foreest wint van Praggnanandhaa in 3e ronde

De Groninger schaker Jorden van Foreest heeft gewonnen van Rameshbabu Praggnanandhaa in de 3e ronde van de Masters van Tata Steel Chess.

Van Foreest koos met de witte stukken in een Siciliaanse opening voor een rustige opzet tegen het grote 16-jarige talent uit India. De Groninger stond beter na de opening en profiteerde van een foute pionzet van Praggnanandhaa op zet 25, waarna hij de overwinning na 56 zetten veilig kon stellen. Jorden heeft nu 2 punten uit 3 partijen.

Aan kop staat Vidit uit India met 2,5 uit 3 gevolgd door Duda, Carlsen, Esipenko, Rapport en Van Foreest met elk twee punten. Dinsdag speelt Jorden van Foreest met zwart tegen de wereldkampioen Magnus Carlsen.

In de Challengers, de groep onder de Masters, ging het minder goed met Lucas van Foreest. Hij verloor na een paar slechte zetten met de dame met zwart van Jumbayev uit Kazachstan. De jongere broer van Jorden heeft nu 1 punt uit 3 partijen.

 

 

Evert Janse

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden